BO

Prevádzka bistra BO je situovaná v parteri v historickom centre Prahy. Pôvodné kvality domu sú zvýraznené a dotvorené novými, čistými detailmi a doplnkami. Priestor je unifikovaný svetlou monochromatickou farebnosťou s jemnými akcentami, vďaka čomu sa interiér presvetlil. Táto “strohosť” zvýrazňuje estetiku farebných ázijských jedál.                                                                                                                                                                                                          Členitý priestor delený na viacero výškových úrovní sa scelil a doplnil o solitérne prvky. Pri vstupe do reštauračnej časti je dominantný box zo šedej MDF dosky, vytvárajúci kulisu pre bar z bieleho obkladu. Tento box nielenže zakrýva nerovnosti priestoru, ale skrýva v sebe zázemie, či schodisko vedúce do privátnejšej časti reštaurácie a kuchyne. Celú kompozíciu dopĺňa výrazné nerezové svietidlo nad barom. Integrujúcim prvkom v interiéri je opakujúca sa rámová konštrukcia z ťahokovu. Táto štruktúra dáva priestoru jemný charakter intimity a ponecháva ho stále transparetným. Komplementárnym detailom sú ľahké rúrkové zábradlia v zelenej farbe.                                                                                                                                                                                            V spodnej časti bistra sa zachoval pôvodný gastro výťah obalený do ťahokovu. Doplnený je o sekundárny pult obložený bielym obkladom. Steny a klenbové stropy boli zjednotené novou omietkou v svetlej kontextuálnej farebnosti, ktorá dáva priestoru jemnú textúru a presvetľuje ho. Kontrastne k svetlému interiéru sa zrealizovalo zázemie s toaletami v čiernom kolorite. Vložený mobiliár je jednoduchý, stoly sú vyhotovené z bukovej preglejky so zelenými kovovými nohami doplnené bukovými stoličkami. Neoddeliteľnou súčasťou je osvetlenie interiéru. Bodové svetlá pospájané pásovinou sú nasmerované na stoly a vytvárajú priestorovú štruktúru. Dopĺňajú ich dva neony, línia a kruh. Svetlá sa stávajú dôležitými ingredienciami dokresľujúcimi atmosféru reštaurácie a vytvárajúcimi perfektnú scénu pre stolovanie.

 

Prevádzka bistra BO je situovaná v parteri v historickom centre Prahy. Pôvodné kvality domu sú zvýraznené a dotvorené novými, čistými detailmi a doplnkami. Priestor je unifikovaný svetlou monochromatickou farebnosťou s jemnými akcentami, vďaka čomu sa interiér presvetlil. Táto “strohosť” zvýrazňuje estetiku farebných ázijských jedál.                                                                                                                                                                                              Členitý priestor delený na viacero výškových úrovní sa scelil a doplnil o solitérne prvky. Pri vstupe do reštauračnej časti je dominantný box zo šedej MDF dosky, vytvárajúci kulisu pre bar z bieleho obkladu. Tento box nielenže zakrýva nerovnosti priestoru, ale skrýva v sebe zázemie, či schodisko vedúce do privátnejšej časti reštaurácie a kuchyne. Celú kompozíciu dopĺňa výrazné nerezové svietidlo nad barom. Integrujúcim prvkom v interiéri je opakujúca sa rámová konštrukcia z ťahokovu. Táto štruktúra dáva priestoru jemný charakter intimity a ponecháva ho stále transparetným. Komplementárnym detailom sú ľahké rúrkové zábradlia v zelenej farbe.                                                                                                               

V spodnej časti bistra sa zachoval pôvodný gastro výťah obalený do ťahokovu. Doplnený je o sekundárny pult obložený bielym obkladom. Steny a klenbové stropy boli zjednotené novou omietkou v svetlej kontextuálnej farebnosti, ktorá dáva priestoru jemnú textúru a presvetľuje ho. Kontrastne k svetlému interiéru sa zrealizovalo zázemie s toaletami v čiernom kolorite. Vložený mobiliár je jednoduchý, stoly sú vyhotovené z bukovej preglejky so zelenými kovovými nohami doplnené bukovými stoličkami. Neoddeliteľnou súčasťou je osvetlenie interiéru. Bodové svetlá pospájané pásovinou sú nasmerované na stoly a vytvárajú priestorovú štruktúru. Dopĺňajú ich dva neony, línia a kruh. Svetlá sa stávajú dôležitými ingredienciami dokresľujúcimi atmosféru reštaurácie a vytvárajúcimi perfektnú scénu pre stolovanie.

 

sohoprg6
sohoprg4
sohoprg3
sohoprg5
sohoprg14
sohoprg13
sohoprg15
sohoprg7
sohoprg8
sohoprg1
sohoprg2
sohoprg9
sohoprg10

Autori: Andrej Olah, Filip Marčák, Jana Filípková, Matej Kurajda,                                                                                                                                                                                                                                                                      Lukáš Kordík, Štefan Polakovič, Alan Prekop
Lokalita: Praha
Rok: 2019 - 2021
Rozloha: XX m2
Fotky: Matej Hakár

Status: build 
Typ: verejný interiér, bistro

 

Autori: Andrej Olah, Filip Marčák, Jana Filípková, Matej Kurajda, Lukáš Kordík, Štefan Polakovič, Alan Prekop
Lokalita: Praha 
Rok: 2019 - 2021
Rozloha: XX m2
Fotky: Matej Hakár
Status: build 
Typ: verejný interiér, bistro

 

© 2020 Grau Architects

 

olah(at)grau.sk, +421 907 503 946, Velehradská 7/A, 821 08 Bratislava, Slovakia

 

olah(at)grau.sk, +421 907 503 946, Velehradská 7/A, 821 08 Bratislava, Slovakia

olah(at)grau.sk, +421 907 503 946, Velehradská 7/A, 821 08 Bratislava, Slovakia

 

olah(at)grau.sk, +421 907 503 946, Velehradská 7/A, 821 08 Bratislava, Slovakia

 

olah(at)grau.sk, +421 907 503 946, Velehradská 7/A, 821 08 Bratislava, Slovakia

olah(at)grau.sk, +421 907 503 946, Velehradská 7/A, 821 08 Bratislava, Slovakia